تشریفات عروسی چیست و چرا از آن استفاده کنیم؟

مراسم عروسی را به روش های مختلف می توان برگزار کرد، مراسم عروسی کوچک با تشریفات مجالس عروسی کم، مراسمی در تالار با خدمات عروسی و تشریفات مجالس مشخص و محدود یا مراسم عروسی بزرگ و زیبا در باغ یا سالن با تشریفات مجالس عروسی و خدمات عروسی نا محدود ، یا یک مراسم عروسی خاص و لاکچری در باغ عروسی یا ویلای عروسی خاص با تشریفات مجالس عروسی خاص و لوکس و خدمات عروسی لوکس و لاکچری، در هر صورت و با هر مدل مراسم عروسی عروس و داماد و خانواده های آنها دوست دارند مراسم عروسی آنها به بهترین شکل برگزار شود.

تشریفات عروسی چیست ؟

تشریفات عروسی عبارتند از مجموعه کارهایی که عروس و دامادها برای برگزاری مراسم عروسی خود انجام می دهند. این کارها از اجاره باغ و سالن تا تمام ریزه کاری های مربوط به برگزاری جشن عروسی را شامل می شود. تا پیش از این بسیاری از مراسم های عروسی و جشن ها در حیاط خانه ها برگزار می شد، چیزی که امروزه امکان آن به دلیل کوچک بودن خانه ها خیلی امکان پذیر نیست. این مسئله سبب شده است تا عروس و دامادها به دنبال جای مناسبی برای برگزاری مراسم عروسی خود باشند.

یک مراسم عروسی کارهای زیادی دارد و عروس و دامادها بسیار بی تجربه و جوان هستند و البته در بیشتر موارد هم کسی را ندارند تا به آن ها در این زمینه کمک کند و حائز صلاحیت ها و تجربیات خوب در زمینه برگزاری مراسم عروسی و خدمات مجالس باشد. به همین دلیل، زوج ها به دنبال مؤسسات تشریفاتی و خدمات مجالس می روند تا برگزاری مراسم عروسی خود را به آن ها بسپارند.

به مجموعه عواملی که در یک جشن عروسی صرفا برای زیبایی و نظم هر چه بیشتر مراسم به کار گرفته شده تشریفات عروسی می گویند. تشریفات به معنی زرق و برق و تجملات و صرف هزینه های گزاف نیست، تشریفات عروسی معنایی فراتر و عمیق تر از تجمل گرایی دارد. تشریفات به لحاظ لغوی یعنی آداب و آیین انجام مراسم از جمله مراسم عروسی.

تشریفات عروسی,عروسی چیست

آشنایی با تشریفات عروسی

استفاده از موسسه های تشریفات و خدمات مجالس، تقریبا از سال ۱۳۸۰ به بعد در کشور ما رواج پیدا کرد. بدین ترتیب که زوج های جوان به اینگونه موسسات مراجعه می کنند و برگزاری مراسم عروسی خود را به آنها می سپارند. گزینه هایی که می توان با مراجعه به این موسسات از آنها بهره مند گردید، عبارت است از: کرایه باغ، باغ تالار یا محل برگزاری مراسم، تزیین محل برگزاری مراسم، تهیه غذا، تهیه سفره عقد، گل آرایی مراسم، تهیه میوه، کیک و شیرینی مراسم، معرفی گروه موسیقی و گروه عکاس و فیلمبردار، تزیین ماشین عروس و دسته گل عروس، معرفی آرایشگاه و مزون لباس عروس و ….

وظیقه یک موسسه تشریفات و خدمات مجالس در ارتباط با مراسم عروسی چیست :

مدیریت پذیرایی و سرویس دهی به میهمانان

مدیریت چک کردن میزهای مدعوین

مدیریت پرسنل پذیرایی و نظافت

هماهنگی و مدیریت طراح ها و دیزاینرها

ایجاد هماهنگی بین کلیه پرسنل موزیک، فیلمبرداری و کترینگ

مدیریت پرسنل آشپزخانه

هماهنگی امور مربوط به باغ یا سالن

مدیریت سیستم سرو شام عروسی

به ظرفیت سالن و تعداد میهمانان توجه کند

سیستم گرمایش و سرمایش را چک کند

ویژگی بهترین تشریفات عروسی خوب چیست

تمام موارد ذکر شده جز تشریفات عروسی محسوب می شود ولی نکته مهم در تمام این موارد به بهترین شکل اجرا شدن و خدمات رسانی با کیفیت عالی می باشد. این موضوع تنها به امکانات و تدارکاتی که شما برای جشن در نظر گرفته اید ختم نمی شود بلکه موضوع برمی گردد به نحوه برخورد مهمانداران و حتی ظاهر این افراد از موضوعات مهم می باشد

معایب تشریفات عروسی,همه چیز درباره ی انتخاب تشریفات عروسی

نکاتی برای انتخاب تشریفات عروسی

معایب و مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاید:

۱- عدم مدیریت صحیح

ممکن است شما برای تشریفات عروسی خود هزینه زیادی متقبل شوید تا همه چیز به بهترین شکل تدارک دیده شود اما اگر تمام این ها با مدیریت صحیح صورت نگیرد نتیجه دلخواه به دست نمی آید و همیشه شاهد موارد زیادی از عدم مدیریت در برگزاری مراسم با وجود صرف هزینه زیاد بوده ایم.

۲- غذای عروسی

یکی از مشکلاتی که معمولا اگر با هماهنگی خودتان انجام نشود و به تشریفات واگذار کنید ممکن است پیش بیاید مشکل غذا است. کم آمدن غذا، مطلوب نبودن کیفیت، سرد سرو شدن غذا، استفاده از مواد اولیه نامرغوب و بی کیفیت از جمله مشکلاتی است که ممکن است به وجود بیاید.

۳- ناهماهنگی پرسنل پذیرایی

در بعضی موارد ممکن است همه چیز مثل غذا، مدیریت، تدارکات و سایر مسائل جانبی به بهترین شکل چیده شده باشد اما استفاده از پرسنل بی تجربه و آموزش ندیده، برخورد ناصحیح پرسنل و عدم هماهنگی بین آن ها باعث ناراحتی و نارضایتی مهمان ها شود و به خاطر داشته باشید اولین و مهم ترین هدفی که شما در برگزاری جشن عروسی تان دارید رضایت مهمان ها و احترام به آن ها است.

برگزاری تشریفات عروسی
تشریفات عروسی چیست؟

یادتان نرود کیفیت کار برگزار کننده تشریفات را بررسی کنید!

قبل از اینکه قرارداد نهایی را با تشریفات مورد نظر امضا کنید از چند طریق کیفیت خدمات این موسسه را بررسی کنید:

* در یکی از مجالس آن ها حضور پیدا کنید.

* سابقه کاری آن ها را بررسی کنید و از با تجربه بودن مدیریت و پرسنل آگاه شوید.

* اگر امکانش هست از تعداد مراسم برگزار شده و رضایت عروس و دامادهای آن مراسم آگاهی پیدا کنید.

برچسب ها :