اگر کودک رابطه جنسی والدین را دید!!

اکثر زوج های جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره ای از موارد نبود آگاهی کافی درباره طرز برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران، با مشکلاتی مواجه هستند، که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران های خانوادگی می شود که آثار آن در معضلاتی مانند افزایش آمار طلاق در جامعه، تنوع طلبی جنسی و…. مشاهده می شود. زندگی جنسی شما و همسرتان وقتی بچه دار می شوید دیگر به آن سادگی قبل نخواهد بود.

برای آن دسته از والدینی که به تازگی صاحب فرزند شده اند و هنوز با مشکلاتی مانند کمبود خواب دست و پنجه نرم می کنند، شاید بزرگترین قاتل شور و اشتیاق شما این فکر است که تصور کنید با وجود بچه ها در خانه دیگر نمی توانید رابطه زناشویی در حضور فرزندتان داشته باشید، زیرا ممکن است بچه ها شما را ببینند یا صدایتان را بشنوند که باعث وحشت آنها و خجالت شما بشود.

اما با وجود این، شما هنوز هم می توانید با وجود آنها از زندگی جنسی خود در کنار همسرتان لذت ببرید.

سوالات کودک درباره بچه چطوری درست می شود | کودکان زیر ۵ سال

اگر کودکی ۳ ساله از شما بپرسد که نوزاد از کجا می آید بهتر است قبل از هر پاسخی از او بپرسید که خودش چه فکری می کند؟ همچنین می توانید کوتاه و مختصر به او بگویید که نوزاد از شکم مادر بیرون می آید. معمولاً در این سن او با این جواب ساده قانع می شود، اما کودکان بزرگتر از سه سال زود قانع نمی شوند و در مورد اینکه کودک چگونه به شکم مادر می رود هم سؤال می پرسند.

سوالات کودک درباره بچه چگونه بوجود می آید| کودکان ۵ تا ۷ سال

به کودکان در رده سنی ۵ سال می توان گفت که نوزاد از یک (سلول) یا نقطه بسیار کوچک در بدن مادر به وجود می آید و رشد می کند. اگر فرزندتان درباره ی لازم بودن حضور پدر سؤالی بپرسد می توانید این چنین پاسخ دهید که این نقطه کوچک در بدن پدر نیز وجود دارد و از قرار گرفتن این دو نقطه در کنار هم نوزاد شکل می گیرد.

توجه داشته باشید که طرز فکر و دنیای کودکان در این دوره سنی بسیار عینی است، به همین دلیل استفاده از استعاراتی نظیر دانه یا تخم مرغ به جای سلول نه تنها درک این مسئله را برای فرزندتان آسان نمی کند؛ بلکه احتمالاً او را سردرگم می کند. در نتیجه با زبانی ساده اما مبتنی بر واقعیت صحبت کنید.

سوالات کودک درباره اینکه پدر مادر ها چگونه بچه دار میشوند | کودکان ۷ تا ۱۰ ساله

برای کودکان بزرگتر مثلا ۷ تا ۱۰ ساله می توانید بیشتر از این توضیح بدهید. مثلا می توانید بگویید: «اسم سلول های بابا که با سلول های مامان ترکیب می شود اسپرم و اسم سلول های مامان تخمک است. اسپرم ها در کیسه پوستی که به آن بیضه می گویند، قرار دارند. میلیون ها اسپرم در این کیسه قرار دارند، اما در بدن مامان هر ماه فقط یک تخمک به وجود می آید. اگر مامان و بابا تصمیم بگیرند که بچه داشته باشند، یکی از اسپرم ها با تخمک ترکیب می شود و بچه کوچکی تشکیل می شود که باید ۹ ماه در شکم مامان بماند تا کمی بزرگتر شود و بتواند به دنیا بیاید.»

برای کودکان بزرگتر می توان در مورد رابطه جنسی به زبان ساده تری توضیحاتی بدهید. توجه داشته باشید که اگر شما به فرزندتان درست پاسخ ندهید یا او را دست به سر کنید، او از جستجو برای به دست آوردن جواب خود دست نخواهد کشید. برای توضیح رابطه جنسی یا به طور کل رابطه جنسی می توانید از مفاهیم زیر استفاده کنید:

– رابطه جنسی، رابطه ای مربوط به بزرگسالان است که بچه ها از آن طریق به وجود می آیند.

– رابطه جنسی به معنای این است که پدر و مادر نقاط خصوصی بدنشان را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

کودکان در سنین مدرسه قدرت شناختی بالاتری پیدا می کنند. در نتیجه در این زمان شما راحت تر می توانید در مورد عمل جنسی و نحوه بارداری به صورت علمی با آنها صحبت کنید. به همین خاطر توضیح در مورد رابطه جنسی بهتر است که در دوران مدرسه صورت بگیرد. برای کودکان ۸ تا ۱۲ سال به صورت واضح تری می توانید در مورد عمل لقاح، نحوه آمیزش و نقش اسپرم و تخمک در دوران بارداری توضیح دهید.

بچه چه جوری درست میشه,نزديكي جلوي بچه

سوال خیلی از بچه ها این است که بچه چه جوری درست میشه؟

سخنان ائمه درباره ی رابطه ی زناشویی

پیامبر اکرم (ص) می فرمایند:

به خدا قسم اگر مردی با همسر خود آمیزش کند و کودک بیداری، آن دو را ببیند، سخنان آنان یا صدای نفس شان را بشنود، آن کودک در بزرگسالی هرگز رستگار نخواهد شد، چه دختر باشد و چه پسر، خیلی زود به زناکاری آلوده می شود. رابطه ی زناشویی والدین، در اتاقی که فرزندی یا کودکی حضور دارد، چه کوچک باشد، و چه بزرگ، چه خوابیده باشد و چه بیدار و به هر علتی که باشد، دانسته و ندانسته، غیر موجه و ناپسند است.

امام صادق (ع) می فرمایند:

در اتاقی که کودکی در آن است هرگز نبایستی با همسر، هم بستر شد، چرا که این عمل زمینه ی زناکاری را ( در آینده ) برای فرزند فراهم خواهد کرد ( او را تحریک می کند).

اصول پيشگيری از آزار جنسی کودکان
بلایی که فیلم های مستهجن بر سر نوجوانان می آورند

بیشتر بخوانید: چگونه به سوالات جنسی کودک پاسخ دهیم؟

زمانی که بچه های بزرگتر در خانه هستند

زمانی که فرزندتان همزمان با شما به رختخواب می رود، پیدا کردن زمان خلوت سخت تر خواهد شد. اینکه آنها را زودتر به اتاق شان بفرستید موثر نخواهد بود چون بیشتر وقت ها برای اینکه آب بخورند یا دستشویی بروند نیمه شب از خواب بیدار می شوند.

در این سن باید احترام به در بسته را به آنها آموزش بدهید. به آنها یاد بدهید که اگر دری بسته بود هر دری برای وارد شدن به آن باید ابتدا در بزنند و اگر به آنها اجازه داده شد داخل شوند. اگر راحت نیستید که با در بسته داخل اتاق بخوابید، فقط زمانی که لازم است آن را ببندید و بعد در را باز کنید.

رابطه زناشویی در حضور فرزند خواب,فرزندم ما را در حال رابطه دید

فرزندم ما را در حال رابطه دید

رابطه جنسی با وجود کودک

در مورد مشکل زوجین جوانی که صاحب فرزند می باشند و اکثرا در منازل مسکونی کوچک زندگی می کنند و با حضور فرزند در منزل رابطه جنسی آنها نسبت به سال های ابتدای ازدواج از کیفیت و کمیت لازم برخوردار نیست، توجه شما را به چند نکته مهم در این باره جلب می کنیم :

ماکت های دکوری واسباب بازی قیمت مناسب

بااین نوشابه از پوکی استخوان پیشگیری کنید!

زمانی که کودکتان خواب است و یا در خانه نیست، اقدام به برقراری رابطه جنسی نمایید.

در هفته لازم است حداقل چند ساعت زوج باهمدیگر خلوتی بدون حضور بچه ها داشته باشند و به این منظور می توانند از کمک نزدیکان و آشنایان معتمدشان استفاده کرده و بچه ها را از خانه بیرون بفرستند، داشتن این ساعات تنهایی به زوج نه تنها در بهبود رابطه جنسی بلکه در تحکیم رابطه عاطفی شان کمک شایانی می کند.

والدین لازم است با رفتارهای عاشقانه و بوسیدن و در آغوش گرفتن غیر تحریک کننده اما صمیمانه یکدیگر از همان ابتدا پیام های مثبت درباره ارتباط عاطفی و جنسی مناسب با جنس مخالف به فرزندان خود بدهند. به هیچ وجه آموزش به کودکان نباید بر مبنای اینکه رابطه جنسی پدیده ای کثیف و شرم آور و گناه آلود است باشد.

برچسب ها :